O nas

Nasze przedszkole działa przy ulicy Zielonej 1 w Olecku. Położone jest w miejscu spokojnym, bezpiecznym i oddzielonym od ulicznego ruchu. Naszymi atutami są przede wszystkim przytulne wnętrza, sympatyczny i wysoko wykwalifikowany personel, małe i aktywne grupy oraz zdecydowanie konkurencyjne opłaty.

lot ptakaOferta edukacyjna:
zajęcia logopedyczne,
- język angielski,
- zajęcia ogólnorozwojowe (plastyczne, artystyczne, rytmiczno - muzyczne, gimnastyczne),
- praca indywidualna i wychowawcza.

Całe otoczenie jest starannie przygotowane, aby umożliwić dzieciom jak najlepsze warunki rozwoju. Nie zapomnieliśmy też o potrzebach osób niepełnosprawnych. Dla Rodziców i personelu dostępny jest wydzielony parking.

Chcemy aby było to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności i nawiązywać kontakty towarzyskie.

Krótka historia Przedszkola
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi rozpoczęło swoją działalność edukacyjną 1 września 1986 roku. Zajęcia odbywały się w pięciu bardzo dobrze wyposażonych salach. W otwarciu przedszkola uczestniczyła francuska delegacja z zaprzyjaźnionego miasteczka Marly. Zaowocowało to wieloletnia współpracą.
W kolejnych latach w związku z dużą liczbą dzieci utworzono jeszcze dwa oddziały. Obecnie w przedszkolu jest 7 oddziałów przedszkolnych.
Współpracujemy z:

- Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną;
- Warsztatem Terapii Zajęciowej;
- Regionalnym Ośrodkiem Kultury "Mazury Garbate";
- Wszechnicą Mazurską ;
- Stowarzyszeniami i fundacjami wspierającymi rodziny dzieci niepełnosprawnych.

przedszkole z lotu ptaka
Ponieważ w kolejnych latach funkcjonowania w gronie przyjętych do przedszkola były też dzieci niepełnosprawne, jako odpowiedź na potrzeby środowiska lokalnego, chcąc wspierać ich rozwój w sposób profesjonalny podjęto działania utworzenia oddziału integracyjnego. Od 1 lutego 2004 został zatrudniony pedagog specjalny wspierający pracę nauczyciela wychowawcy przedszkolnego, aby w nowo utworzonym pierwszym w naszej placówce, ale też i w mieście oddziale integracyjnym znalazło opiekę troje dzieci specjalnej troski wraz z gronem dzieci zdrowych.
Dzieci te pod opieką wysoko wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego mają możliwość bawić się i rozwijać w grupie rówieśników. W naszej codziennej pracy wspierają nas też rodzice wychowanków/ oraz inne instytucje działające na rzecz dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Nasza placówka cieszy się dużym uznaniem i zaintereso- waniem w środowisku lokalnym świadczą o tym artykuły w prasie lokalnej. Największą zaś nagrodą za naszą pracę są uśmiechy dzieci, zadowolenie rodziców/ postępy dzieci w szkole podstawowej oraz obecność dzieci niepełnosprawnych w klasach
integracyjnych.

Nasze przedszkole bierze udział w realizacji następujących programódzieci5w:
• „Zostań Przyjacielem Natury”
- program ekologiczny, który jest realizowany w grupach dzieci 4 – 6 – letnich od września do końca marca;
• „Przyjaciele Zippiego” - program, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. Program jest realizowany w grupie dzieci 5 – letnich „Ekoludek” od listopada do maja.
• „Razem - w hołdzie tradycji” – program był realizowany od listopada do końca grudnia; wzięły w nim udział dzieci z grup 4 – 5 – 6 – latków; w ramach tego programu dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i muzycznych organizowanych przez ROK „Mazury Garbate”. Punktem finalnym było ubieranie choinki na Placu Wolności oraz koncer kolęd
w sali widowiskowej ROK „Mazury Garbate”.
Przedszkole złożyło wniosek o przystąpienie placówki do uzyskania Certyfikatu: VI edycji Certyfikatu Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zakresem działalności w kolejnych zakładkach na naszych stronach www. Jednakże najlepszym rozwiązaniem byłaby osobista wizyta w naszym przedszkolu. Czekamy na kontakt telefoniczny pod numerem (87) 520-32-12

Twój adres IP: 54.234.247.118