Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przedszkole będzie realizowało projekt "Nasze Krasnale to Bystrzaki"

27 marca 2018 r. Pani dyrektor Małgorzata Puchalska podpisała z Zarządem Województwa Warmińsko - Mazurskiego umowę na realizację projektu „Nasze Krasnale to Bystrzaki” współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki. Działanie 2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

Projekt będzie realizowany na terenie gminy Olecko od sierpnia br. przez 24 miesiące.

Celem ogólnym projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych 170 dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Olecko w okresie do końca VII 2020 roku. Kompetencje są rozumiane jako połączenie wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do sytuacji. Kompetencje kluczowe to te, których dzieci potrzebują do samorealizacji i rozwoju osobistego, bycia aktywnym, do integracji społecznej, bycia przedsiębiorczym, inicjatywnym.

W ramach projektu przedszkole zostanie doposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, m. in. tablety, dywany interaktywne, tablice interaktywne, gry, zabawki, klocki i wiele innych materiałów.

Grupę docelową stanowią: 170 dzieci przedszkolnych, 14 nauczycielek, 120 rodziców/opiekunów prawnych.

Dzieci podniosą kompetencje kluczowe poprzez różnorodne zajęcia ukierunkowane na rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości, inicjatywności, kompetencji społecznych, doskonalenie języka angielskiego. W ramach projektu zorganizowane zostaną różnego rodzaju wyjazdy studyjne, wycieczki, konkursy.

14 nauczycielek poprzez szkolenia nabędzie umiejętności i podniesie kompetencje w zakresie stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu pożądanych kompetencji u dzieci w wieku przedszkolnym. 120 rodziców/opiekunów prawnych zdobędzie kompetencje do wspierania dzieci w ich rozwoju.

Wartość projektu wynosi 1 097 402,49 zł., w tym wkład UE: 908 037,09 zł

To wielka szansa dla nas wszystkich.

Fundusze unijne

Fundusze

Zaloguj

Licznik odwiedzin

86333
DzisiajDzisiaj38
WczorajWczoraj55
W tym tygodniuW tym tygodniu93
W tym miesiącuW tym miesiącu1066
Całkowitych odwiedzinCałkowitych odwiedzin86333
Twój adres IP: 3.236.117.38